Jana Longauerová

Nedá mi inak, než z nedávnej vlastnej skúsenosti toto odporúčanie potvrdiť a vlastnou krvou podpísať.

Potreba mať web vznikla, keď som sa rozhodla, že sa chcem zapísať do katalógu v nedávno propagovanej kategórii Efektivita/Minimalizmus a manžel mi tvrdil, že jednoduchý web mi “zmastí” kedykoľvek do pár hodín. Nezmastil. Naša spolupráca totiž skončila po cca troch dňoch – veľmi rýchlo sme prišli na to, že náš fungujúci vzťah by mohol pokusmi o spoločnú tvorbu webu vážne utrpieť.

Na vytvorenie webu mi teda po tomto pokuse zostali naozaj štyri dni.

Máriu som pôvodne kontaktovala so žiadosťou o platenú konzultáciu, nakoniec sme sa v priebehu pár minút dohodli, že jednoduchý web spraví za pár hodín namiesto manžela ona.

ČO SOM SA PRI TOMTO RÝCHLOM PROJEKTE NAUČILA?

  • Delegovať odborníkovi veci, ktoré neviem a zabrali by mi hodiny času a spôsobili mi kopu stresu. Maja mi na základe mojich predstáv pomohla vybrať vhodnú šablónu webu a pružne reagovala na moje meniace sa požiadavky – zadanie som operatívne zmenila z web vizitky na jednoduchý web.
  • Oprostiť sa od snahy o perfekcionizmus – konečne som prestala prokrastinovať a tráviť hodiny výberom farieb, fontov, obrázkov či vhodnej šablóny.
  • Uvedomiť si, že nedokonalosť je v poriadku. Je to môj prvý web, nemám vhodné fotky a texty budem upravovať a dopĺňať postupne.
  • Uveriť, že veci môžu ísť jednoducho a rýchlo a hladko – príprava všetkých podkladov zabrala naozaj pár hodín sústredenej práce.
  • Prestať váhať a čakať na vhodnejšiu príležitosť. Rýchlo a operatívne jednať, stanoviť si priority, neriešiť to, čo môže počkať.

Spoluprácu s Máriou odporúčam všetkými desiatimi.

Web, ktorý by som sama či v spolupráci s manželom s vypätím síl a nervov robila niekoľko desiatok hodín bol hotový za zlomok času, v kľude a v pohode, vo veľmi príjemnej, podporujúcej a profesionálnej atmosfére.

www.janalongauerova.com

Have less, feel better.