Blog

Trendy v designoch na webe

Tak ako po každý iný rok, aj tentokrát si povieme o trendoch pre webdizajn, ktoré vplývajú na webstránky. Niektoré z nich pretrvávajú a niektoré sú naopak úplne nové. Čo prenikne tento rok na pole webového designu? Prejdime si niektoré z nich, ktoré získajú pozornosť nejedného užívateľského oka. Retro písmo Niektoré trendy sa pravidelne obnovujú a […]

Najčastejšie chyby na stránke

Šikovný profesionál vie niekedy metódou „pozriem a vidím“ rýchlo odhaliť, v čom je na webe problém, ale sú za tým roky skúseností a praxe, takže sa vôbec nemusíte cítiť zle, ak niečo neviete, ako sa stalo. Vypichnem vám tu najbežnejšie situácie, s ktorými som sa za tie roky stretla u klientov.

Tipy a triky pri práci s wordpressom

V článku si ukážeme pár tipov a trikov vo WordPresse, ktoré sa vám určite budú hodiť. Dočítate sa o možností zobrazenia polí na daných stránkach, ako duplikovať stránku alebo článok, ako upraviť menu a pozrieme sa aj na prácu s widgetmi. 

Používanie ftp

Dnes si prejdeme trochu viac technické, ale v niektorých prípadoch praktické záležitosti. Ukážeme si, ako sa prihlásiť na ftp.

Práca s editorom vo WordPresse

Základné pravidlá, ktoré je vhodné dodržiavať pri práci s editorom vo WordPresse. Ako tvoriť url, písať vzhľadom na formátovanie obsahu, aký editor si zvoliť.

Tipy uvedené v článku platia pre akýkoľvek editor.